Blog > Komentarze do wpisu

Tajemniczy zapach

Kotki, jak co dzień w porze obiadu, zostały wypuszczone na balkon, żeby nam nie zaglądały do talerzy. Dziś jednak zamiast zwykłego rozglądania się, zaobserwowałam dziwne ich zachowanie: oba zaczęły wąchać.

Kot Patapon i Mała Bieda wskoczyły na stolik balkonowy i wystawiły główki w tę sama stronę niuchając. Zwróciło to moją uwagę i pewien niepokój, bo kot Patapon chciał dać susa ze stolika na barierkę balkonową. Przywołałam (i zaciągnęłam) zwierzaki do domu, ale one zaczęły miauczeć, bardzo chciały wrócić, więc po chwili otworzyłam im znów drzwi i siedziałam razem z nimi, żeby im głupie pomysły nie przychodziły do łebków.

Ja nic nie czułam, ale widać było, że dla kotów był to jakiś ciekawy zapach. Cały czas unosiły noski do góry i węszyły. Wspinały się na siatkę i szukały źródła tego aromatu. Dopiero po jakichś 10 minutach wróciły zawiedzione, że nie dowiedziały się skąd pochodzi tajemniczy zapach. Ciekawe, co one wyczuły?

piątek, 28 sierpnia 2009, olisek

Polecane wpisy

  • Pierwszy spacer

    Trochę szumny ten tytuł. Wczoraj pojdęliśmy tylko próbę spaceru. W planach było wywiezienie kota Patapona na łąkę, z dala od samochodów, psów i ludzi. Założyłam

  • Osa

    Trwało to zaledwie chwilę. Osa wleciała do pokoju i obijała się o szyby, Patapon wskoczył na parapet, przystanął na dwóch łapkach, żeby dosięgnąć owada. Gdy tyl

  • Szeleczki

    Kot Patapon dostał od nas na urodziny niebieskie szeleczki. Pewnie do rudego kota bardziej pasowałyby czerwone (ładnie wyglądał w czerwonej obróżce) albo zielon

Komentarze
2009/08/28 19:50:44
Pięknie wyciągają szyje :-)) Może sąsiadka z góry zażyła kropli walerianowych?
-
abigail090
2009/08/29 12:54:11
Urwis czasem tak dziwnie węszy na ogrodzie... Kiedyś przyuważyłam, że węszy "po śladach", albo "za śladami" innego kota, który odwiedził ogród... Czy jest możliwe, aby jakiś kot wszedł na wasz balkon, albo balkon sąsiedni?
-
olisek
2009/08/29 19:30:10
Rzeczywiście Abigail, na górze mieszka jeden kotek, który czasem wystawia główkę przez barierkę i miauczy do nas, może to jego wyczuły :)
-
2009/09/01 17:25:02
takie zainteresowanie mogły wzbudzić smakowite, kuchenne zapachy
-
2009/09/10 20:24:44
Ależ Bieda wyrosła! Określenie Mała powoli przestaje do niej pasować ;)

POMÓŻ