Kategorie: Wszystkie | Kot Patapon | Mała Bieda | Małe koty
RSS
czwartek, 03 czerwca 2010

Jest śmieszny i brzydki, ale dostarczył kotu Pataponowi (oraz mnie) świetnej zabawy przez cały wieczór, więc chyba warto było przygarnąć tego stworka ze sklepowej chłodni, dołączonego do pwnego produktu.

Taka była zabawa:

Przy takim szalonym tarmoszeniu pluszaka udało mi się uchwycić ciekawe i śmieszne minki kota Patapona:

Tu wygląda, jakby się ze mnie śmiał!

Po zamordowaniu żółtego powtorka, Kot Patapon wymył się dokładnie:

piątek, 28 maja 2010

Kot Patapon (a także inne koty), nie wiedzieć czemu, pała niezwykłą miłością do koszulek swojego pana:

Nie są to jednak zwykłe koszulki, a ... intensywnie używane. Z innych kocich zachowań widać, że Patapon podziwia arcziego, więc może wytarzanie się w przepoconej koszulce jest jakimś sposobem upodobnienia się? Na filmiku widać, jak zapamiętale przytula się do ubrania i dopiero skok Kićki odwraca jego uwagę:

piątek, 21 maja 2010

Już ponad połowa maja, a sezon balkonowy dopiero rozpoczęty! Niektórzy rozkoszują się promieniami dawno niewidzianego słońca:

Inni troszkę nieśmiało wyglądają zza drzwi - jednak ptaszki i owady bardzo kuszą!

Ciekawostka: Miluszek bardzo boi się wychodzić na balkon i zazwyczaj poprzestaje na wyglądaniu zza uchylonych drzwi, za to Kićka lubi tam przebywać w obecności Biedy lub Patapona.

czwartek, 13 maja 2010

No, minęło sporo czasu od ostatniego wpisu. Przepraszam Was za zwłokę! Niestety kot Patapon i spółka za bardzo nie wariowały i nie dostarczały tematów do pisania, a i ja mialam wiele spraw do zalatwienia w maju.

Na dobry początek, po dłuższej przerwie, dziś kotki z Luwru, które miałam przyjemność odwiedzić na niedawnej wycieczce :)

Kocie mamy bawiące się z kociętami:

Kocie mumie:

Koci sarkofag:

Kot Patapon swoim zachowaniem zdecydowanie często daje do zrozumienia, że on nigdy nie zapomniał, iż koty są święte i przynależna im jest oddana służba ;)

poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Koty maja w domu wiele swoich miejsc - niektóre zaaranżowane specjalnie dla nich przez właścicieli, inne wynalezione osobiście przez miauczaki. Oto galeria miejsc, które ostatnio cieszą się powodzeniem w naszym domu.

Czy Bieda była kotem śmietniczkowym, że tak dobrze czuje się na składzie makulatury?

W to mogę jeszcze uwierzyć, ale że kot Patapon był w młodości śmietniczkowcem...? Może po prostu w swojej rudej złośliwości chciał zająć Biedzie miejsce?

Dlaczego Kićka Mała Mi wchodzi do kartonie po mleku, tego chyba nie trzeba tłumaczyć:

Wymoszczone ręcznikami koszyczki cieszą się duzym powodzeniem. Dla dużego kota - duży koszyk, dla małego - mały:

A tu miejsce przygotowane dla kota Patapona, który niestety pogardził oczyszczona z książek półką. Na szczęście Kićka doceniła nasze wysiłki:

czwartek, 08 kwietnia 2010

Muminek zalągł się dziś rano w ubraniach odłożonych - jak zwykle - tylko na chwilę. Sam sie wgramolił pod ten szlafrok:

wtorek, 06 kwietnia 2010

Jakoś tak przy okazji świątecznego jedzenia wpadły mi w ręce krople żołądkowe z dodatkiem waleriany i pomyślałam, żeby obłaskawić nimi również koty. Nalałam parę kropel do miseczki z wodą, bardziej żeby pachniało, a nie do picia.

Kot Patapon bardzo się zainteresował naczyniem. Nie mógł się  jednak zdecydować, czy można to pić. W pewnym momencie zaczął drapać podłogę koło miski, a potem wsadził łapkę do wody. Zamoczoną łapą wiosłował w aromatycznym napoju, po czym strząsał kropelki na inne koty, które siedziały w pobliżu, czyniąc w ten sposób zadość tradycji Lanego Poniedziałku (chociaż on jeden nie zapomniał!). Wreszcie odważył się zamoczyć jęzorek i napił się całkiem sporo tej wody.

Niestety nie udało mi się uchwycić moczenia łapy w wodzie, a tylko moment picia:

Za to kotkowi Muminkowi pachnąca woda się nie spodobała:

Tagi: kot zabawy
19:32, olisek
Link Komentarze (4) »
czwartek, 01 kwietnia 2010

Kot Patapon myje Biedę:

A Bieda odwzajemnia się Pataponowi:

Powszechnie wiadomo, że koty nie przepadają za odkurzaczami. Kot Patapon tego stwora nie lubi, Bieda i Mała Mi się go boją, a kotek Muminek boi się panicznie. Strach jest wręcz paraliżujący, gdyż podczas odkurzania Muminek siedzi taki biedny, przyklejony do kaloryfera:

poniedziałek, 29 marca 2010

Klepiemy ją po zadku, bo bardzo to lubi :)

Dziś w ramach obchodów rocznicy pojawienia się Biedy u nas, (a było to tak) wszystkie koty dostały przysmaki w postaci suszonej rybki owiniętej w kurczaka, a także po kawałku krewetki - tak bardzo wykwintnie chcieliśmy uczcić tę okazję.

Sama Bieda, jak zwykle dość nieśmiała i chyba trochę zakompleksiona przez swoją tuszę,  niespecjalnie chciała pozować. Udało mi się uchwycić jubilatkę w takich pozach:

Biedula - jak na dzikiego kota - szybko zaaklimatyzowała się u nas. Co prawda dalej nie lubi jak się ją bierze na ręce i to się raczej nie zmieni, ale głaskana być uwielbia. Do tego stopnia, że gdy rano siedzę w łazience, ona dobija się do drzwi, żądając pieszczot. Wpuszczona do środka zaraz kładzie się na dywaniku, przewraca na bok i wtedy trzeba ją głaskać, głaskać, głaskać, aż pokaże brzuszek. Należy też zadawać jej pytanie: "Jesteś miłym kotkiem?", na co ona zawsze odpowiada miauknięciem :)

W ramach przypomnienia, wygrzebane stare zdjęcie biednej, chudej Biedy - wtedy miała pełne prawo, by tak ją nazywać:

 

niedziela, 14 marca 2010

Piękna pogoda dziś była i koty rozłożyły się w sypialni, gdzie najlepiej mogły korzystać ze słonecznych promieni. Kot Patapon z najjaśniejszym futrem mógł najdłużej cieszyć się naturalnym ciepłem:

Bieda ze swoim ciemnym futerkiem szybko się przegrzała i wybrała bardziej zacienioną część łóżka:

Gdy tak sobie wypoczywały z najlepsze, coś zwróciło ich uwagę:

Bieda zaczęła szczekać, jak na widok ptaka i patrzyła w sufit. Małe koty również uniosły łebki.

Okazał się, że to nieświadomy fotograf puszczał zajączki aparatem :)

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12

POMÓŻ